Impuls 2


Neuroplastyczność mózgu

Dodatkowy zastrzyk podstawowej wiedzy psychomotorycznej. Omówiony zostanie mózg i jego niesamowite funkcje.
  Jak działa mózg?

  Co wpływa na to, że pewnych rzeczy uczymy się szybciej, a innych z trudem?

Przypomnij sobie najważniejsze wydarzenia z swojego dzieciństwa. Które sceny stanęły Ci przed oczami? Te, które były dla Ciebie najważniejsze, te w których czułaś/eś emocje!

Warunkiem wytworzenia nowych połączeń mózgu jest odpowiednie pobudzanie ich aktywności. Pobudzanie to zapewniają nasze doświadczenia, zarówno te natury psychicznej, jak i w sferze motorycznej. Im bardziej różnorodne i bogate w treści są te doświadczenia, tym bardziej efektywne połączenia powstają w naszych mózgach. Proces ten działa również w drugą stronę – połączenia nieużywane z czasem mogą stać się nieaktywne, a mózg zaczyna je traktować jako zbędne i po pewnym czasie znikają one bez śladu.
Neuroplastyczność pokazuje, iż rozwój mózgu oraz wszelkich cech osobowościowych, psychicznych i intelektualnych nie jest zdeterminowana przez geny. Czyli… to pole to działania dla nas! Na zajęciach z psychomotoryki chcemy wspomagać rozwój poprzez szeroką ofertę różnych działań i doświadczeń – psychicznych i motorycznych, które bezpośrednio wpływają na rozwój mózgu. Psychomotoryczne wspieranie rozwoju wpływa pozytywnie i bezpośrednio na rozwój osobowy człowieka.

Koszt modułu Impuls 2 – 699 zł.

Wiedza

Możliwość zdobycia fachowej wiedzy z zakresu psychomotoryki

Umiejętności

Inspiracje i pomysły do wykorzystania w pracy

Praktyka

Większość zajęć ma charakter praktyczny

Zabawa

Nie tylko dzieci łatwiej przyswajają podczas zabawy

Prowadzący

Andrzej Majewski

Psychomotoryk i Motopedagog. Posiada specjalistyczne wykształcenie: terapia metodą M. Frostig, Psychogerontologia, Heilpadagogik (pedagogika specjalna). Praca doktorska obroniona na Uniwersytecie (Erlangen-Norymberga) dotyczyła nowych założeń wspierania w pedagogice i terapii. Przez wiele lat prowadził praktykę adresowaną między innymi do dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin. Ceniony wykładowca niemieckich uczelni wyższych (Norymberga, Monachium) oraz polskich (Wrocław). Autor licznych artykułów i książek specjalistycznych. Wraz z żoną Jolantą opracowali autorską koncepcję „Integratywnego pedagogiczno-terapeutycznego wspierania rozwoju” określaną „psychomotoryką empowermentu”. Obecnie członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki, autor kursów i szkoleń, prowadzi wykłady gościnne w Polsce i Niemczech.

Jolanta Majewska

Psychomotoryk i Motopedagog. Psychoterapeutka terapii systemowej dla dzieci i młodzieży, par, rodzin i zespołów (DGSF – niem). Mediator zorientowany na klienta. Wieloletnia dyrektorka niemieckiego Interdyscyplinarnego Ośrodka Terapii i Rahabilitacji (Schwabach). Autorka licznych artykułów i książek specjalistycznych. Wraz z mężem Andrzejem opracowali autorską koncepcję „Integratywnego pedagogiczno-terapeutycznego wspierania rozwoju” określaną „psychomotoryką empowermentu”. Prowadzi kursy, warsztaty oraz wykłady gościnne w Polsce i Niemczech. Obecnie członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki, autorka kursów i szkoleń, prowadzi wykłady gościnne w Polsce i w Niemczech.

Zapisy na szkolenie

Zapisu na szkolenie można dokonać za pomocą poniższego formularza.
W momencie zapisu konieczne jest przesłanie potwierdzenia przelewu zaliczki na kwotę 100 zł. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyła w szkoleniu oraz nazwę szkolenia i datę.

Pełnej płatności należy dokonać 2 tygodnie przed datą szkolenia.

Certyfikat zostanie wystawiony zgodnie z danymi wykorzystanymi w formularzu.

Numer konta, na które należy dokonać wpłaty:

Polskie Stowarzyszenie Psychomotoryki

38160014621824616510000001

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu zaliczka nie podlega zwrotowi.

Pin It on Pinterest