E-psychomotoryka


Programowanie i technologia w psychomotoryce

  Jak wykorzystać zdobycze technologii do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą?

  Jak technologia wpływ na rozwój ich mózgów?

  Jak wykorzystać elementy kodowania i programowania w zajęciach psychomotorycznych?

Impreza rodzinna. Czwórka dzieci. Każde z nosem wlepionym w komórkę/tablet. Znacie taki obrazek? Jak można dzieci wyciągnąć z cyfrowego świata? Czy możliwe jest połączenie ruchu z wirtualną rzeczywistością?

Żyjemy w świecie, w którym na każdym kroku spotyka się technologię. Dzieci i młodzież, z którymi pracujemy to pokolenie cyfrowe, to pokolenie cyberświata. Jeżeli warunkiem nauki, jest zaangażowaniem całej osobowości odbiorcy to jako nauczyciele, terapeuci wejdźmy do tego świata technologii. Istnieje w nim wiele narzędzi, dzięki którym przygotujemy takie zajęcia, które zafascynują pokolenie cyfrowych odbiorców. A jeżeli dołożymy do tego trochę napięcia związanego np. z fabułą zajęć lub zajęciami w postaci escape roomu… to zaangażowanie nawet tych najmniej zaangażowanych mamy jak w banku! 😉Jak wykorzystać zdobycze technologii do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą?

Jak technologia wpływ na rozwój ich mózgów?

Jak wykorzystać elementy kodowania i programowania w zajęciach psychomotorycznych?

Te pytania rozważymy w module e-psychomotoryka. Zostaną także przedstawione gotowe narzędzia, które można wykorzystać do tworzenia scenariuszy psychomotorycznych.

Na szkolenie zapraszamy nauczycieli i terapeutów wszystkich poziomów nauczania. Prezentujemy narzędzia, a to Wy decydujecie, jaką treścią je wypełnicie – czy będzie to poszukiwanie ukrytego skarbu, wprowadzenie liczby, omówienie gatunków literackich, czy poznanie życiorysy któregoś z polskich królów.

Nie bójcie się! Komputery pod pachę i przybywajcie:)

Koszt modułu Impuls 2 – 699 zł.

Wiedza

Możliwość zdobycia fachowej wiedzy z zakresu psychomotoryki

Umiejętności

Inspiracje i pomysły do wykorzystania w pracy

Praktyka

Większość zajęć ma charakter praktyczny

Zabawa

Nie tylko dzieci łatwiej przyswajają podczas zabawy

Prowadzący

Anna Suchon

Pedagog specjalny, posiada długoletnie doświadczenie w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Adiunkt w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. Tytuł psychomotoryka oraz gerontopsychomotoryka uzyskała na Akademii Psychomotoryki i Motopedagogiki w Niemczech. Autorka publikacji krajowych i zagranicznych. Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki.

Agnieszka Hodur

Fascynatka psychomotoryki oraz technologii komputerowej. Z tej fascynacji stworzyła e-psychomotorykę. Z tymi fascynacjami wiążą się ukończone przez nią studia – kierunek Informatyka i ekonometria na Akademii Ekonomicznej oraz Pedagogika specjalna na Akademii Pedagogicznej. Dodatkowo ukończone studia podyplomowe w zakresie Integracji sensorycznej, Nauczania matematyki i informatyki w zreformowanej szkole oraz Edukacji i rewalidacji osób ze spektrum autyzmu. Przez 5 lat wicedyrektor szkoły specjalnej. Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki. Swoje szkolenia stara się realizować zgodnie z bliską jej zasadą Lichtenberga: ” To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz.”

Zapisy na szkolenie

Zapisu na szkolenie można dokonać za pomocą poniższego formularza.
W momencie zapisu konieczne jest przesłanie potwierdzenia przelewu zaliczki na kwotę 100 zł. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyła w szkoleniu oraz nazwę szkolenia i datę.

Pełnej płatności należy dokonać 2 tygodnie przed datą szkolenia.

Certyfikat zostanie wystawiony zgodnie z danymi wykorzystanymi w formularzu.

Numer konta, na które należy dokonać wpłaty:

Polskie Stowarzyszenie Psychomotoryki

38160014621824616510000001

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu zaliczka nie podlega zwrotowi.

Pin It on Pinterest